Fellowship Program

הכר את עמיתי רקמ"ה

אורי איילון – יליד ארגנטינה, עלה לארץ בשנת 1977 בהיותו בן 7- הוסמך לרבנות בדצמבר 2004 במכון שכטר. אורי גדל בשכונת קרית יובל בירושלים, ואת שירותו הצבאי עשה בגרעין נח"ל של תנועת הנוער המסורתית נוע"ם. לאחר שירותו הצבאי מילא מספר תפקידים חינוכיים וחברתיים במסגרת התנועה המסורתית והתנועה ליהדות מתקדמת בישראל. את עבודת השדה שלו אורי עשה בשנתיים האחרונות ללימודי הרבנות באחת השכונות החלשות בירושלים, במסגרת מעיין החינוך הדמוקרטי (ארגון ארצי העוסק בחינוך קהילתי). במסגרת זו גם הקים וניהל קייטנה מעורבת ערבית-יהודית למשפחות מעוטות-הכנסה בירושלים. בשנת 2003 הקים אורי את 'יוצר אור' בשיכוני תלפיות בירושלים הקהילה הינה מודל קהילתי חדשני , היוצא מתוך צרכי האוכלוסיה במטרה ליצור קהילה יהודית וישראלית תוססת הנוגעת בסוגיות המרכזיות המעסיקות את חבריה ביומיום ונותנת מענים קהילתיים ברמת שונות. במסגרת זו היצירתיות היא הדלק המניע את הקהילה ופעילויותיה המגוונות נוגעות בכל הרמות הגילאיות ,וברמה המשפחתית , הקהילתית והשכונתית. בנוסף לכך שימש אורי כיועץ חינוכי של חיל האויר במשך ארבע שנים וליווה קהילות קונסרבטיביות בספרד. אורי ניהל מסגרת מעבדות בלמונטה של האוניברסיטה העברית במשך 8 שנים את מחנות הקיץ המדעיים לנוער יהודי- ערבי.
אורי פעיל במסגרת עמותת "ירושלמים" אשר שמה לה למטרה לשמור את ירושלים פלורליסטית ולעודד מגורים של אוכלוסיות מגוונות ושל משפחות צעירות ולשנות את תדמית העיר.
בנוסף אורי פעיל במסגרת קבוצת האוהדים הראשונה בארץ בכדורגל, קבוצת "הפועל קטמון" ומתמקד בתחום המעורבות החברתית המהווה חלק בלתי נפרד מחזון הקבוצה.

שייקה אל-עמי – מנהל מרכז תרבות העמים לנוער - מינהל קהילתי גינות העיר (הכולל את השכונות הירושלמיות: רחביה, טלביה, המושבות, קטמון הישנה וניות). מרכז תרבות העמים לנוער הנו נכון להיום מרכז תרבות קהילתי - עירוני שוקק חיים, שבו בא לידי ביטוי נושא ההתחדשות היהודית באופנים מגוונים: אירועים, סדנאות, פעילות קהילתית ועוד. מטרת המרכז היא לפעול לקידום רב תרבותיות, סובלנות וסולידריות חברתית בין יחידים וקבוצות בירושלים ולהוות "בית קהילתי" תוך מתן ביטוי לשותפות ולאחריות ולמנהיגות קהילתית של תושבי השכונות. המרכז יתמחה ביזמות בתחומי התרבות בדגש על תרבויות עמים, מורשת העדות ותרבות יהודית פלורליסטית, וכן במתודולוגיות של דיאלוג, גישור והידברות. שייקה נולד וגדל בקיבוץ סעד שבנגב, וסיים את שירותו הצבאי כמג"ד שריון. הוא השלים תואר ראשון במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, והיה ממקימי ביהמ"ד אלול. בעל תואר השני במדעי היהדות במכון שכטר. הוא גם ניהל פאב בבעלותו, זושא, שנודע בזכות השילוב שעשה בין תרבות פופ מודרנית והיבטים שונים של מסורת יהודית. שייקה מתגורר ביישוב אפרתה עם אשתו, חגית, ועם ארבעת ילדיהם.

עפר שבת בית הלחמי – הוסמך לרבנות בתכנית הישראלית לרבנות של ההיברו יוניון קולג' (התנועה ליהדות מתקדמת). עפר נולד וגדל במושב בית-חרות שבעמק חפר, שירת בחיל השריון כחובש וקצין ארגון רפואה. עפר סיים בהצטיינות תארים ראשון שני ותעודת הוראה בתחום מחשבת ישראל ותלמוד מטעם אוניברסיטת חיפה. עפר עבד ב"מדרשה" באורנים והיה אחראי על פיתוח תכניות בני מצווה, הכשרת צוותים והפעלת סמינרים. כמו כן הקים מטעם "המדרשה" ובשיתוף ישיבת הקיבוץ הדתי "מעלה גלבוע" את בית המדרש "ניגון צעיר" לשיח בין זרמים ביהדות הישראלית. עפר שימש כמלווה רבני של פורום הצעירים והסטודנטים בתנועה ליהדות מתקדמת והשתלם בקהילת "מבקשי דרך". עפר עוסק גם ביצירת תפילות וברכות חדשות ובעריכת ספר חדש של תפילות מקוריות לאירועים במעגל החיים של צעירים. עפר, רחל וילדהם תהילה וידידיה גרים בצור הדסה.

גולן בן-חורין – הרב, ד"ר גולן בן-חורין, דור שלישי ליהדות המתקדמת בארץ, בוגר האוניברסיטה העברית, מוסמך לרבנות מטעם היברו יוניון קולג' בירושלים ובעל תואר דוקטור מה- Jewish Theological Seminary בניו יורק. כמלווה רוחני גולן משלב מוזיקה, לימוד, נגינה, אומנות הסיפור, ועבודה בתנועה בפעילותו. התמחותו האקדמית בפלורליזם כמושג יהודי, בה פיתח שיטה חינוכית המבוססת על חשיבה מדרשית מעשירה את עשרים וחמש שנות עבודת השטח שלו. בעבודה המשתרעת על פני ארבע יבשות, גולן עסק בתחומי החינוך והרוח בתפקידים הכוללים רבנות קהילתית, ניהול ולימוד במחנות קייץ, ייעוץ לקהילות וכן כמלווה רוחני לחבורות שונות בארץ ובתפוצות. בין היתר גולן פיתח גישה ייחודית בתחום חווית התפילה המשפחתית. כששימש כרב קהילת 'סולם יעקב' בזכרון יעקב פיתח את "נתיבי מדרש" גישה המשלבת חוויות אמנותיות מגוונות עם מסורת ישראל. גולן חזר ארצה אחרי שלוש שנים בבוסטון שם חידש את החיות הקהילתית בבית הכנסת Temple Emeth כששימש בתפקיד Director of Congregational Learning. בין יתר עיסוקיו כיום בחיפה, גולן מנהל את -Israel Spiritual Journeys מיזם למפגש בין יוצרים ישראלים בתחומי הרוח עם אנשים מרחבי העולם. לפרטים נוספים www.kenestours.com/isj

אסטבן גוטפריד – ממייסדי "בית תפילה ישראלי" בתל אביב ועומד בראשו מאז הקמתו, וסטודנט בתוכנית הישראלית לרבנות בHUC בירושלים. נשוי לרותי ואב למאיה ולטובי. נולד וגדל בבואנוס איירס למשפחה ציונית, שם התחנך בבתי ספר יהודיים והיה פעיל כחניך, מדריך ומורה במסגרות שונות בקהילת בית-אל וב Seminario Rabinico Latinoamericano, שניהם תחת הנהגתו של הרב מרשל מאייר ז"ל. ב-1983, לפני עלייתו לארץ, כתב ופרסם את "מחזור תפילה לימים נוראים" הראשון לדוברי ספרדית. בגיל 18 עלה לארץ ולמד במכינה לעולים באוניברסיטת תל אביב ובבתי ספר למשחק "בית צבי" והסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב", בתל אביב. בתום לימודיו החל לכתוב, לביים ולשחק במרבית התיאטראות בארץ, בטלוויזיה ובקולנוע. בוגר תוכנית "גוונים" לקידום מנהיגות יהודית פלורליסטית, אשר הוקמה על ידי הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, ואשר בעקבותיה הקים יחד עם חברים את "בית תפילה ישראלי". כיום מנהל את בית תפילה ישראלי.

בנגי' גרובר – בנג'י גדל בישראל לאחר שמשפחתו עלתה לארץ מארצות הברית בהיותו בן חמש. בנג'י בילה את ילדותו בבאר-שבע, בהמשך למד בישיבה התיכונית נתיב-מאיר בירושלים ולאחריה זכה להיות במחזור המקים של ישיבת ההסדר בירוחם. במסגרת לימודיו בישיבה יצא מספר פעמים לשליחויות חינוכיות ברחבי ברית המועצות לשעבר.
עם סיום השירות הצבאי והלימודים בישיבת ההסדר בנג'י יצא לחפש את דרכו בעולם, תחילה בשליחות באזרבייג'ן ואחר כך בטיול. בסיום הטיול במזרח הרחוק הגיע לפורטלנד אורגון לביקור קרובים ונשבה שם בקסמי היהדות הליברלית. הוא החל לעסוק בחינוך יהודי בארצות הברית והמשיך בכך עם חזרתו ארצה,תוך כדי לימודיו לתואר ראשון במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. לאחר התנדבות של מספר חודשים במלאווי שבאפריקה עם זוגתו טובי הבין בנג'י כי הדרך לשלב בין החיבור לעולם התוכן היהודי לבין אמונתו בתיקון עולם הינה באמצעות לימודים לרבנות בהיברו יוניון קולג'. במקביל החל לימודים לקראת התואר השני במחשבת ישראל.
בנג'י גדל בבית בו אהבת הספר והאהבה לכל אדם היו מרכיבים בסיסיים והגיע לרבנות המתקדמת מתוך תפיסה שלדרך העולה אל האלוהים יש מסלולים רבים. דבר זה מתקיים בתוך משפחתו הגרעינית וכן במשפחה היותר רחבה. בהסמכתו לרבנות בנג'י מצטרף לדור שמיני במשפחתו של רבנים מגוונים שונים; נכד לרב רפורמי, בן לרב קונסרבטיבי. שני אחיו הם רבנים מזרמים שונים זה מזה ושתי אחיותיו של בנג'י חיות את היהדות כל אחת על פי דרכה ואמונתה. כיום חי בנג'י בירושלים לצד רעייתו טובי, הורים ליאיר בן 5 ואלה בת 3. בנג'י משמש כרב של קהילת יהל בערבה ובשבועות הקרובים עובר עם משפחתו לגור ביהל ולעבוד ביהל ובאזור הערבה בכלל.

דבי גרינברג – נולדה בארגנטינה בשנת 1973 למשפחה ציונית מסורתית ולמדה במוסדות חינוך יהודים-מסורתיים. חניכה בתנועת נוער מגיל חמש ומאוחר יותר מדריכה בקהילה הישראלית של רפובליקת ארגנטינה "Congregación Israelita de la República Argentina". לדבי תואר במנהל עסקים מאוניברסיטת בואנוס איירס בפקולטה למדעי הכלכלה. בשנת 2001 הגיעה ארצה למשך שנה, במסגרת מדריכת קבוצת תגלית- נוע"ם, וסיימה את לימודי היהדות במכון שכטר ללימודי היהדות בירושלים. בשנת 2002 הוסמכה לרבנות ועברה לצ'ילה על מנת לסיים את תפקידה כמנהלת מחלקת הנוער בקהילה האשכנזית בסנטיאגו וכמתאמת נוע"ם מרו"ם צ'ילה. ביוני 2005 עלתה דבי לארץ. זו השנה החמישית שהיא מכהנת בתפקיד הרב של תנועת נוע"ם, תוך שמירת קשר עם נוע"ם דרום אמריקה ונוע"ם אנגליה. כמו כן מלמדת דבי במספר קורסים ביהדות במכון להכשרת מדריכים של הסוכנות היהודית.

אלישע וולפין – הוסמך לרבנות ממכון שכטר בירושלים (דצמבר 2001) נולד וגדל בקיבוץ כפר הנשיא שבגליל. אלישע שירת כקצין בחיל המודיעין ובחיל החינוך ולמד לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה. הוא בילה שנים רבות בצפון קליפורניה, תחילה כשליח בבית הלל שבאוניברסיטת ברקלי, ובהמשך פעל במערכת החינוך היהודית באזור. הוא התחיל את לימודי הרבנות שלו באוניברסיטה ליהדות(University of Judaism) בלוס אנג'לס, ומשם עבר למכון שכטר. לאלישע ניסיון רב בהוראה לא פורמלית עם בני כל הגילאים, במיוחד בתחומים של תיירות חינוכית בארץ, תפילה ומדיטציה. אלישע ורעייתו רונית הקימו את ביתם בזכרון יעקוב ושם החל לארגן בעיר קהילה מסורתית ובית מדרש להוראת מבוגרים. כעת הקהילה צומחת ומתפתחת ובית המדרש מציע מגוון תוכניות לתושבי האזור. כמו כן, משמש אלישע כרב בית ספרי במערכת תל"י בצפון הארץ. 

ליאון וינר-דאו – ליאון הוסמך כרב על ידי פרופ' הרב דוד הרטמן ביולי 2001.
ליאון נולד וגדל בטקסס. את תואר הראשון שלו למד בפרינסטון. בשנת 1991 עלה לארץ, שירת כחובש בצבא והשלים את לימודי התואר השני בנושא פילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר הוא ייסד וניהל "תא-שמע," ארגון ללימוד יהדות פלורליסטית שלימים הפך למחלקה של מלי"ץ. במסגרת של רקמ"ה, ליאון פעל כרב בית ספר של התיכון המסורתי בירושלים, נטל חלק בעשייה החינוכית הקהילתית בצפון הארץ במסגרת המדרשה באורנים. וכן היה מעורב בהקמת ופיתוח מודל קהילתי רוחני בטבעון שבצפון הארץ ובתוכנית שדמות באורנים.כעת, ליאון משמש כ"מורה בית" בישיבה החילונית של בינ"ה בתל-אביב וגם מלמד בתוכנית העמיתים של "קולות". הוא בשלבים האחרונים של השלמת הדוקטורט שלו במחלקה לפילוסופיה של אוניברסיטת בר-אילן. ליאון מתגורר בירושלים עם אשתו ברוריה וחמשת ילדיהם.

איתמר לפיד – נולד בשנת 1969, גדל והתחנך בקיבוץ אילת השחר. משנת 1994 הוא מנחה קבוצות במדרשה באורנים, ומרכז מטעמה פרויקטים חינוכיים. כיום הוא מוביל את תכנית "כשרות חברתית" - תכנית ליישום סוגיות של צדק חברתי בקהילה. בנוסף, איתמר היה בין יוזמי "הוויה", הכוללת ארגונים חילוניים המבקשים ליצור התמודדות עומק עם סוגיית הנישואין בישראל. איתמר למד בחוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה ומחשבת ישראל במכללת אורנים, וסיים לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה. הוא הוסמך כעורך דין אך איננו עוסק במקצוע. איתמר חי ביישוב הקהילתי שמשית, עם רעייתו מורן ושני ילדיו - עומר וזיו. בשמשית מוביל איתמר מזה חמש שנים קהילה החוגגת קבלות שבת ומציינת חגים, ואף מנחה קבוצת לימוד מקומית. איתמר מאמין ביצירת הלכה ישראלית, המהווה ביטוי הלכתי נדרש לציונות העברית בארץ ישראל.

אילה שעשוע-מירון – נולדה בשכונת "עבר הירקון" בתל אביב (רמת אביב היום) להורים חברי תנועת "החלוץ" בעיראק. גדלה באווירה חילונית. בוגרת אוניברסיטת תל אביב במדעי הרוח ובקולנוע. נסעה עם משפחתה לארצות הברית, שם סיימה תואר שני בקולנוע באוניברסיטת .UCLA. בארצות הברית הכירה לראשונה את היהדות הליברלית והושפעה מרבנים של ה- Jewish Renewal. שנתיים לאחר שובה ארצה החלה במסלול לימודי הרבנות ב- Hebrew Union College בירושלים וביוני 2005 סיימה את חוק לימודיה והוסמכה לרבנות בנובמבר. מתגוררת בצור יגאל שבאיזור השרון. נשואה לאבי ואם לניצן, נועם ואיתמר. בספטמבר 2004 היתה שותפה להקמת קהילה ליהדות מתקדמת בראש העין, קהילת בבת עין, שהפכה עם השנים לחלק בלתי נפרד מהנוף התרבותי והדתי של העיר.

תמיר ניר – תמיר מתגורר עם  אשתו ושלושת ילדיו בשכונת 'בית הכרם' בירושלים. תמיר סיים השנה ללמוד בתוכנית העמיתים של מכון השל, לחשיבה ומנהיגות סביבתית, הוא בוגר תוכנית 'תהודה' למנהיגות יהודית, בוגר מכון 'כרם' להכשרת מורים לחינוך הומניסטי יהודי, תלמיד ומנחה בבית מדרש 'אלול',  ובוגר לימודי אדריכלות ותכנון אורבאני באקדמיה לאומנות ועיצוב- 'בצלאל'. תמיר גדל בבית דתי ולמד בישיבת ההסדר 'מעלה אדומים'. בשנה הבאה, צפוי תמיר להתחיל את לימודי הרבנות, בתוכנית הרבנות הישראלית של ההיברו יונין ק'לג'.
תמיר עובד שנים כאיש חינוך, בעיקר בתחום אהבת הטבע והסביבה. לפני כעשור, הקים את חברת 'ילד טבע' להדרכות בנושאי טבע ושמירת הסביבה. לפני. למעלה משנתיים, יזם, הקים ומוביל עד היום את קהילת אחו"ה בכרם.

חגית סבאג – חגית סבאג ישראל – מוסמכת לרבנות על –ידי בי"ס לרבנים על שם שכטר. בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה וחינוך לא פורמאלי מבר אילן ותואר שני בלימודי יהדות ממכון שכטר. בחמש השנים האחרונות מתגוררת בבאר שבע יחד עם משפחתה כחלק מתפיסת עולמה החינוכית ועוסקת בפיתוח פרויקטים העוסקים בהתחדשות יהודית.
חגית שמשה כרב של בתי ספר תל"י באשקלון וביבנה שם בנתה והנחתה בתי מדרש קהילתיים. שמשה כיועצת החינוכית של בית הספר לקצינים ושל בי"ס לשריון מטעם "בית מורשה", שם פיתחה יחד עם צוות החינוך דרך לחבר בין התרבות היהודית לחיי היום יום של המערך הלוחם . מטעם יהלו"ם(ילדים והורים לומדים) חברה בין עולם התוכן היהודי לבין הקשר הורה- ילד. בהקשר זה חגית הנחתה כתיבת תוכניות לימוד, הכשירה מורים בהקמת בתי מדרש להורים וילדים והנחתה השתלמויות מורים. בשלוש השנים האחרונות חגית שמשה כמנהלת החינוכית של "קהילת אשל אברהם" בבאר שבע. בתפקידה היא הובילה תהליכי "על" העוסקים בבניית חזון מעודכן לקהילה, פיתוח תפיסה חינוכית רלוונטית וחיבורים בין אוכלוסיות שונות. בנוסף עסקה במתן ליווי ותמיכה רוחנית, כתיבת תוכניות ופיתוח קשרי חוץ ושיתופי פעולה עם ארגונים מקבילים בעיר

אהרל'ה פוקס – הוסמך לרבנות בתנועה ליהדות מתקדמת בנובמבר 2004. אהר'לה נולד וגדל בירושלים, התגייס לצנחנים לאחר לימודים בישיבה, שירת כמפקד פלוגה ובהמשך כקצין בחיל האוויר ביחידת שלדג בדרגת סא"ל. הוא בעל תואר מוסמך בהיסטוריה של עם ישראל מן האוניברסיטה העברית בירושלים. אהרל'ה לימד תלמוד בבית הספר התיכון של גבעת ברנר. ובמסגרת עבודתו הקים בשנת 2001 תכנית בית מדרש למבוגרים בקיבוץ נען, ובשנים 2002-2005 בית מדרש לתלמידי כיתות י- י"א המשלב לימוד תורה עם גמילות חסדים ויציאה עם תלמידיו למסעות רוחניים המשלבים לימוד ועיסוק בפנימיות וברוחני שבלימוד. אהרלה הוא ראש תחום נוער בתנועה הרפורמית ומרכז את תנועת הנוער הארצית וכן את המכינה הקדם צבאית של תל"ם ביפו ומלמד קורס העוסק בהכנה לצה"ל שנקרא "דילמות מוסריות". במסגרת הקורס המשתתפים לומדים את החומר ויוצאים לשטח/למחסום צהל"י למפגש עם החיילים והאזרחים במחסום. בנוסף, אהר'לה מרכז בית מדרש באוניברסיטה הפתוחה מטעם רבנים שומרי משפט העוסק בסוגיות של צדק חברתי.
אהרל'ה מתגורר עם אשתו הדס, שלוש בנותיהם ובנו בקיבוץ נען.

חן בן אור, צפוני – נולדה למשפחה מסורתית של עולים מעיראק, גדלה באווירה חילונית בתל אביב ומאוחר יותר בקבוץ בחן. היא בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה וכיום תלמידת רבנות שנה ג' בהיבר ויוניין קולג'. חן עובדת כ-20 שנה במדרשה באורנים, מרכז להתחדשות החיים היהודיים בישראל, שם היא עוסקת בפיתוח סדנאות זהות יהודית לצעירים ועבודה עם עולים. חן היא מבין מייסדי קהילת "ניגון הלב" בנהלל. קהילה שחבריה מעמק יזרעאל, המקיימת קבלות שבת , חגים, וטקסי מעגל החיים. חן משמשת מובילת התפילה, מרכזת את הצוות המוביל של הקהילה ומלמדת את בני ובנות המצווה. בנוסף היא שותפה בניסיון להקמת רשת קהילות ארצית המתנסות בחידוש התפילה. ב-2004 החלה לעבוד על פרויקטים חינוכיים בבתי ספר תל"י בקריות, בניסיון להכניס את נושא התפילה לחדרי המורים, לכתות ולקהילת ביה"ס. נשואה לגיא, ואם לשי מיכל וניר.

חנה קלבנסקי – נולדה בברית המועצות לשעבר בעיר תביליסי במשפחה יהודית מסורתית. למדה באקדמיה הממלכתית למוסיקה, בפקולטה לפסנתר ובשנת 1995 סיימה את לימודיה וקבלה תואר אקדמי. במקביל ללימודיה היתה פעילה בקהילה יהודית מקומית. לימדה בבתי ספר יהודים ובבתי ספר ליום א'. בוגרת תוכנית "מכון גולד" ובעלת תעודת הוראה בגולה. בשנת 1996 עלתה חנה ארצה. לאחר חיפושים רוחניים מצאה את מקומה בתנועה המסורתית. בשנת 2005 סיימה חנה את לימודיה בבית מדרש לרבנים ע"ש שכטר והוסמכה לרבנות. במקביל סיימה את תכנית "תהודה" לפיתוח מנהיגות יהודית חדשה בארץ.
בשנת 2003 יסדה חנה את קהילת "זמרת יה", קהילה פלורליסטית לומדת בשפה הרוסית.
בשנים אחרונות חנה הוכשרה להיות סופרת סת"ם. היא השתתפה כסופרת סת"ם בפרויקט בינלאומי "Women's Torah"
חנה מתגוררת בירושלים עם בן זוגה יגאל וחמשת ילדיהם - יוספה, תמר, רחל, אביגיל ודניאל .

קלאודיה קריימן – הוסמכה לרבנות על ידי מכון שכטר בדצמבר 2002. נולדה וגדלה בצ'ילה, ולמדה סוציולוגיה, חינוך ורבנות בבואנוס איירס. יש לה תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה ותעודת הוראה מן ה-Seminario Rabbinico Latino Americano. קלאודיה הגיעה לישראל ב- 1996, ומילאה מאז שורה של תפקידים בתנועה המסורתית בתחומים של עבודה קהילתית ועבודה עם בני נוער. בעבר קלאודיה הקדישה חלק גדול מזמנה לעבודה באזור ירושלים עם חולי איידס ועם נשאי הנגיף .קלאודיה שמשה כרב בתנועת נוע"ם והתנדבה בעמותת מבוי סתום כמלווה לנשים מסורבות גט. קלאודיה שוהה כעת בעיר בוסטון, בארה"ב, שם היא משמשת רב בית ספר יהודי פלורליסטי (Jewish Community Day School of Boston). אנו מתגעגעים אליה ומצפים לשובה בקרוב.

יונתן רודניק – הוסמך לרבנות בדצמבר 2004 במכון שכטר. יונתן נולד וגדל בקנזס סיטי, השלים תואר בוגר באוניברסיטת קלרמונט מק'נה ומחזיק בשני תארים שניים - בעבודה קהילתית מאוניברסיטת ברנדייס, וביחסים בינלאומיים מקולומביה. הוא גם בוגר של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, הממוקם בירושלים. בעבר יונתן עבד בתחום השירות הקהילתי בארצות הברית ובמסגרת הג'וינט באוקראינה. בקיץ 2002 עבר יונתן הכשרה לתמיכה רוחנית, Clinical Pastoral Education -CPE בארצות הברית וחזר לארץ לעסוק בתחום זה במחלקת האונקולוגיה באחד מבתי החולים בירושלים. בזמן הלימודים יונתן עשה חלק מהעבודה המעשית שלו במסגרת "יהלום" - עמותה המקדמת תכניות לחינוך משפחתי ברחבי הארץ. לפני שנה וחצי החל בפרויקט חדש בשם: "ברוח- תמיכה רוחנית והכשרה", המיועד לקידומו ולפיתוחו של תחום התמיכה הרוחנית בישראל במסגרות רפואיות בראייה קהילתית. יונתן מתגורר עם אשתו מרסל, בנו שגיא ובתו שיראל בירושלים.

רן רון – רן רון, נולד ב 1963 וגדל בקיבוץ יפעת בו הוא חי גם היום עם הדס רעייתו ושלושת ילדיהם: גיא, אורן ונטע. רן הנחה מספר שנים סדנאות במסגרת "המדרשה" ובשנים האחרונות עוסק בלימוד ועריכה של טקסי חיים, ומלמד במסגרת הכשרה למובילים רוחניים בקהילה ובמסגרת "ניגון שותפין", קבוצה המפגישה בין אנשים מזרמים שונים ביהדות סביב שאלות מגדר. הדס וגם הילדים שותפים מלאים לכל פעילותו של רן הנוגעת להובלה הרוחנית של קהילת קיבוץ יפעת. הקהילה שנוסדה ב 1953 בעמק יזרעאל, מונה כ 200 משפחות ומקיימת חיי תרבות ענפים שבתוכם מובילים רן והדס את קבלות השבת, חלק מטקסי החגים, קבוצת לימוד ועוזרים בעיצוב וליווי של חלק מטקסי החיים.
רן הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית-חינוכית מאוניברסיטת חיפה ופסיכותרפיסט המטפל בילדים, מבוגרים וזוגות. רן והדס משלבים בין ידע ביהדות וידע פסיכולוגי-טיפולי ומלווים זוגות גם לקראת חתונה וגם בטיפול זוגי משותף ברוח יהודית במסגרת "הבית", מרכז טיפולי ברוח יהודית אותו הקימו בקיבוץ. "הבית" שם לו למטרה לעזור למשפחות זוגות ויחידים לקיים חיים פוריים במסגרת משפחתית מתוך אמונה שזהו הבסיס לקהילה בריאה.

חיה רואן בקר – בתם של אב אורתודוקסי ואם רפורמית, גדלה בחיקה של התנועה המסורתית בישראל. בעלת מ"א בהצטיינות בלימודי היהדות ממכון שכטר בירושלים ותלמידת מ"א בחוג להסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים. הוסמכה לרבנות בשנת 2007 בבית המדרש לרבנים על-שם שכטר בירושלים.
בוגרת תכנית "ברוח", הכשרה בתמיכה רוחנית במרכז הרפואי "שערי צדק" בירושלים, מייסודו של עמית רקמ"ה יונתן רודניק, ועמיתת טננבאום לשנת 2007 בקהילת בית-צדק בטורונטו.מכהנת כרבת קהילת רמות-ציון בגבעה הצרפתית בירושלים. נשואה לאיתי, ואם לעדיה, קשת וכליל.

תמר קולברג – ילידת חדרה, הוסמכה לרבנות בדצמבר 1997, במכון שכטר. תמר שרתה בצבא והשלימה לימודי תואר ראשון ושני בפילוסופיה יהודית ובמחשבת ישראל – באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל אביב. השתלמה בתחום חינוך מבוגרים בואנקובר (קנדה) שם גם הייתה שותפה בהקמת בית מדרש חילוני ראשון מסוגו במרכז הקהילתי היהודי ובו השתתפו מרצים ורבני הקהילות השונות. עסקה במשך השנים בהכשרת מורים להוראת יהדות במסגרת החדשה של בתי ספר תל"י ולאחר מכן במכללת לוינסקי לחינוך בתל אביב. עבדה בתוכנית שיקום שכונות (מטעם עירית תל אביב) והקימה חוגים מיוחדים לאמהות בשכונות מצוקה בדרום העיר. באותה מסגרת גם ארגנה וניהלה קייטנות קיץ לאוכלוסיית הנשים בשכונות. כיום תמר היא הרב של "קהילת רענן – מרכז שמואלי ליהדות מתקדמת", ברעננה. הרבה תמר יחד עם עמית , רב אורתודוכסי ברעננה, הקימו יחד בית מדרש משותף שבו שניהם מלמדים במסגרת בית ספר תל"י בעיר ובתיכונים השונים. תמר נשואה ללו ולהם שלושה ילדים (טליה שהיא אם לשתי הנכדות הקטנות של לו ותמר), שי ואיתי.

Rikma